Szkolenie psa do dogoterapii

Opis Szkolenie psa do dogoterapii

Szkolenie psa do dogoterapii to zajęcia, które pozwolą uczestnikom zdobyć nowe umiejętności. Prowadzone są przez Danutę Olszewską (instruktorkę Związku Kynologicznego w Polsce), Pawła Mularczyka (weterynarza) oraz Sonię Korkus (psychologa zwierzęcego, treserkę, założycielkę "BARI"). W lekcjach mogą wziąć udział osoby, które chciałyby pomagać innym poprzez dogoterapię. Uczestnicy będą tresować swoich ulubieńców, aby stały się posłuszne, wykonywały polecenia właściciela i chętnie przebywały w obecności pacjentów.

Przed rozpoczęciem szkolenia organizatorzy ocenią predyspozycje psa. Po zakończeniu zajęć uczestnicy podejdą do egzaminu, który sprawdzi nabytą wiedzę oraz umiejętności.

Czas trwania szkolenia

Szkolenie trwa 30 h.

Cel szkolenia

Uczestnicy szkolenia wraz ze swoim ulubieńcem przygotują się do prowadzenia dogoterapii. Podczas zajęć będą wytrwale pracować, aby osiągnąć jak najlepsze efekty. Wytresują swojego pupila na psa towarzysza. Nauczą go właściwie zachowywać się w towarzystwie pacjentów. Dzięki temu pies nie będzie bał się dotyku, głaskania przez obce osoby. Stanie się bardziej cierpliwy i pozbędzie się wszelkich zachowań agresywnych. Właściciel i jego ulubieniec nauczą się skutecznie współpracować po to, aby pomagać innym.

Opiekunowie dowiedzą się również, jak powinni dbać o swojego czworonożnego przyjaciela. Będą rozpoznawać pasożyty czy schorzenia. Zapoznają się z regułami właściwego odżywiania zwierząt. Zdobędą także umiejętność udzielania pierwszej pomocy psu.

Program szkolenia

- wybrane zagadnienia z zakresu zdrowia i pielęgnacji psa (szczepienia, schorzenia, pasożyty, zasady udzielania pierwszej pomocy itp.),
- szkolenie na psa towarzysza, a także kierunkowe.

Lokalizacja

Śląskie Centrum Poszerzania Wiedzy Kynologicznej "BARI" - Sonia Korkus
ul. Obrońców Westerplatte 130
40-334 Katowice

Lokalizacja na mapie Szkolenie psa do dogoterapii

Opinie Szkolenie psa do dogoterapii

Nikt jeszcze nie napisał opinii.

Inne z kategorii Tresura zwierząt