Kurs na opiekunkę środowiskową

Opis Kurs na opiekunkę środowiskową

Kurs na opiekunkę środowiskową to okazja do zdobycia kwalifikacji zawodowych w zakresie świadczenia usług opiekuńczych osobom, które w wyniku różnych okoliczności życiowych zostały pozbawione opieki rodziny czy bliskich osób, mogących udzielić wsparcia, natomiast potrzebują takiego, by godnie żyć ze względu na stan zdrowia. Są to świadczenia w zakresie regularnego robienia zakupów, gotowania, prania czy sprzątania. Taka osoba jest również obowiązana do nadzorowania ogólnego stanu zdrowia pacjenta i udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach, kiedy jest to niezbędne. Dodatkowo należy również wspierać w dążeniu do samodzielności.

Kurs odbywa się w trybie stacjonarnym lub zaocznym. Po jego ukończeniu można prowadzić własną działalność gospodarczą lub pracować instytucjach opiekuńczych o różnym profilu.

Aby uczestniczyć w kursie wystarczy mieć ukończone gimnazjum lub ośmioletnią szkołę podstawową. Absolwenci cyklu otrzymują wtedy zaświadczenie poświadczające zdobyte kwalifikacje. W przypadku osób, które ukończyły szkołę średnia (matura nie jest wymagana) przyznawany jest tytuł zawodowy.

Czas trwania kursu

Kurs trwa cały rok: 468 godzin dydaktycznych i 160 godzin praktyk. Nauka odbywa się w trybie semestralnym.

Cel kursu

Zdobycie konkretnych kwalifikacji zawodowych i zwiększenie możliwości zatrudnienia. Teoretyczna i praktyczna wiedza z zakresu udzielania różnego rodzaju wsparcia osobom niesamodzielnym w wyniku ich stanu zdrowia. Umiejętność pracy z osobami o różnych problemach , również w języku migowym czy obcym. Zachowywanie zasad bezpieczeństwa, higieny i etyki zawodowej. Wzrost satysfakcji życiowej pacjentów znajdujących się pod taką opieką.

Program kursu

- BHP,
- podejmowanie i prowadzenie działalności zawodowej,
- język obcy w zakresie świadczenia usług zawodowych,
- umiejętności personalne i społeczne,
- organizacja pracy małych zespołów,
- człowiek a środowisko społeczne – system wzajemnych wpływów,
- język migowy,
- organizacja i realizacja prac opiekuńczych oraz pielęgnacyjnych,
- pobudzanie pacjenta do samodzielnej aktywności.

Lokalizacja

AP Edukacja
ul. Piotrkowska 132 lok. 5
90-062 Łódź

Lokalizacja na mapie Kurs na opiekunkę środowiskową

Opinie Kurs na opiekunkę środowiskową

Nikt jeszcze nie napisał opinii.

Inne z kategorii Kursy pielęgniarstwa

Kurs na opiekuna medycznego

Kurs na opiekuna medycznego

Kurs na opiekuna medycznego jest kwalifikacyjnym kursem zawodowym, który przygotowuje do pracy z osobami chorymi i niesamodzielnymi....

Łódź, woj. łódzkie

0/5 0 Opinii
Kontakt